Bel Fıtığı

Omurgamızda bulunan bel omurları arasında bulunan disklerin kayarak sinirlere bası yapması ve sonuç olarak sinirin etki bölgesinde ağrı ve uyuşmalara neden olmasıdır. Ameliyat gerekmeyen durumlarda uygun fizik tedavi ile etkili sonuçlar alınabilir.

Boyun fıtığı

Omurgamızda bulunan boyun omurları arasında bulunan disklerin kayarak sinirlere bası yapması ve sonuç olarak sinirin etki bölgesinde ağrı ve uyuşmalara neden olmasıdır. Ameliyat gerekmeyen durumlarda uygun fizik tedavi ile etkili sonuçlar alınabilir.

İnme Felç

İnme beyne giden hayati kan ve oksijen akışının ani bir şekilde kesildiği ya da azaldığı bir beyin krizidir. Kan akımının kesildiği bölgedeki hücreler hızlıca ölmeye başlar ve inmenin oluştuğu...

Boyun düzleşmesi

Sürekli duruş bozuklukları ve bazı hastalıklar nedeniyle boyunda normal olan eğriliğin kaybolması ve buna bağlı ağrıların yaşanmasıdır. Uygun bir fizik tedavi ve postür eğitimiyle tedavisi mümkündür.

Serebral palsi

Doğumdan önce, doğum sırasında ve doğum sonrasında meydana gelen beyin hasarı sonucu ortaya çıkan sorunlardır. Beyinde etkilenen bölümlere ve büyüklüğüne göre çeşitli belirtiler çıkabilir.

Protez

Var olmayan ya da kaybedilen bir uzvun yerini alarak fonksiyonelliği arttıran cihazlardır. Protez öncesi ve sonrası dönemde verimliliğin arttırılması için fizik tedavi önemlidir.


EVİNİZE GELEREK ÜCRETSİZ İLK DEĞERLENDİRMENİZİ YAPMAMIZ İÇİN BİZİ ARAYIN! | (0545) 447 71 01 | İsmail Bilge


Tüm hakları İsmail Bilge'ye aittir. | © 2020